بگذار تا بگریم

بگذار تا بگریم – قسمت چهارم

? #بگذار_تا_بگریم ‼️⛈

?قسمت چهارم (ویژه دلشکستگان!)

⚫️(روضه عطش!)⚫️

 

✔️در تفسیر آیه شریفه “فَتَلَقَّى آدَمُ مِنْ رَبِّهِ كَلِماتٍ” چنین روایت شده است:

?جناب آدم ابا البشر علیه السّلام به عرش نظری افکند و اسامی پیامبر اکرم و ائمّه علیهم السّلام را مشاهده نمود. جبرئیل به او پیشنهاد نمود که (برای آمرزیده شدن خطا و اشتباهی که مرتکب شده ای به پنج تن متوسّل شو) و این چنین بگو: “َيَا حَمِيدُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ يَا عَالِي بِحَقِّ عَلِيٍّ يَا فَاطِرُ بِحَقِّ فَاطِمَةَ يَا مُحْسِنُ بِحَقِّ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ وَ مِنْكَ الْإِحْسَانُ” هنگامی که جناب آدم، نام امام حسین علیه السّلام را به زبان آورد، اشکش جاری شد و قلبش لرزید و گفت: “ای برادرم جبرئیل؛ چرا با ذکر نام پنجمین نفر، قلبم شکست و اشکم جاری شد⁉️”

?جبرئیل گفت: ” این فرزندت به مصیبتی گرفتار می شود که تمام مصیبتها، در مقابل آن کوچک است!” آدم پرسید: “ای برادرم، او به چه مصیبتی گرفتار می شود⁉️” جبرئیل گفت: “او در حالی که تشنه لب است و غریب و تنها و بی یاور و بدون ناصر و کمک کار می باشد، کشته می شود! و ای کاش که می دیدی او را در آن حالی که می گوید: “ای وای از عطش وَ اِی وای از کمی یاور‼️”

⚫️آری عطش او به حدّی شدید است که همه چیز بین زمین و آسمان، در مقابل چشم او غبارآلود به نظر می رسد! و در این حال هیچ کسی پاسخ او را نمی دهد مگر با شمشیر و نوشاندن جام مرگ به او! پس او را همچون گوسفند، از ناحیه پشت گردن، ذبح می کنند! و دشمنان، اموالش را چپاول می کنند و سرِ او و یارانش را در شهرها می گردانند در حالی که اهل بیتش هم با آن سرها می باشند‼️”

⚡️پس از نقل این حکایت تلخ، جناب آدم ابالبشر و جبرئیل همچون زن بچّه مرده گریستند⚡️

?بحار الأنوار (ط – بيروت) ج‏۴۴ ص۲۴۵ح۴۴
?عوالم العلوم و المعارف ج‏۱۷ص۱۰۴ح۱

لینک کوتاه مطلب:

Askariyyeh.ir/?p=1667

توجّه!

برای هر چه بهتر اجرا شدن ایموجی های مطلب، از آخرین نسخه مرورگر فایر فاکس استفاده نمایید.

هم اکنون می توانید آخرین نسخه پارسی و انگلیسی این برنامه را از لینک زیر دانلود نمایید:

Askariyyeh.ir/software/mozilla-firefox

ادمین شماره 1

السلام علیک یا اُمّاه یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا